Teen
Fighting Dreamer
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Tomaszów Mazowiecki
|
|
Duel Masters |
|
Tytuł: Duel Masters
Tytuł PL: Mistrzowie Kaijudo
Gatunek główny: Shōnen
Gatunki poboczne: Przygodowe, Komedia
Liczba odcinków: 52
Kontynuacja: Duel Masters 1.5, Duel Masters 2.0
Opening JP: [tytuł usunięty przez USA]
Opening US: "Duel Masters Theme"
Ending: nieznany (tytuł i jak on sam zostały usunięte przez USA)
Emisja w Japonii: 21.10.2002 - 31.03.2003
Emisja w Polsce: telewizja Cartoon Network, codziennie o 10.20, nadal emitowany
Anime opowiada o przygodach chłopca o imieniu Shobu Kirifuda. Jego ojciec, Shori Kirifuda, jeden z najlepszych graczy na świecie, wyjeżdżając na samotną wyprawę, zostawia synowi swoją talię. Od tamtego momentu Shobu postanawia iść w ślady swego ojca i zostać mistrzem Kaijudo (Kaijudo to prawdziwy pojedynek z realnymi stworami). Shobu pojedynkuje się talią swojego ojca, lecz wreszcie okazało się, że jest ona za słaba i że musi ją przebudowywać, nie ważąc na to, że jest to talia jego taty. Shobu staje się coraz lepszy, i pokonuje coraz to lepszych oponentów. Pod koniec 1 serii Shobu pokonał Hakuoh. Od tego czasu stali się oni przyjaciółmi. Zaś pod koniec serii 1.5, Shobu pokonuje zły zakon książąt POT, który chciał zawładnąć światem stworów, i z ich pomocą świat realny.
Bohaterów tutaj także spotykamy niewielu. Z tych pierwszoplanowych i inych słynniejszych to of korz Shobu ^^, Mimi, Rekuta, Sayuki, George Boy, Knight, Hakuoh, Kokujo i może jeszcze opiekunowie świątyni (Aizen, Mikuni alias Johnny Coover). Powiem, że wielu nie lubi tego anime. Może to przez lekko wymuszany i czasami żałosny humor, może to za dubbing, a może za bohaterów. Ja lubię oglądać to anime, gdyż dzięki niemu mogę odreagować, ponieważ mi taki humor odpowiada. Powiem tak: polecam młodszym widzom, ale starsi animowcy niech oglądają na swoją odpowiedzialność. Ale ogólnie muzyczka i ogólnie japoński opening bardzo mi się podoba ^^
Ciekawostka:
"Sacred Lands/P.L.O.O.P" nie są na podstawie japońskiej mangi. Została wymyślona na rzecz amerykańskiego rynku. Japonia zaś wymyśliła drugą wersję, zwaną "Duel Masters Charge", która została bardziej oparta na mandze i bohaterach niż na amerykańskiej wersji w której znajduje się bohater o imieniu "Great Baketsuman". Nie wiadomo kiedy, jeśli w ogóle japońska wersja zagości w USA. Jeśli jednak to się stanie, japońska wersja zostanie zmieniona na amerykańsą wersję. Chociaż nie wiadomo, kiedy oddzielny drugi sezon zostanie zrobiony dla USA i stanie na pierwszym miejscu. Wersja japońska jst jednak bardziej wiarygodna, niż wersja amerykańska, aniżeli nazwać ją głupią. Kiedy japońska wersja używa sytuacyjnego humoru, wersja amerykańska zawiera więcej werbalnego humoru. dodatkowo, kiedy japońska wersja jest bardziej pokazywana jako tradycyjna karcianka zawierająca dawkę humoru, wersja amerykańska jest dosłownie płytkim rodzajem parodii.
Post został pochwalony 0 razy
|
|